EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Demokrātiskā revolūcija uz atjaunotu valsti
16705

   05.08.2011

Aivars Sinka
Brīvās Latvijas redaktore Ligita Kovtuna lūdza mani priekšvēlēšanu laikā palīdzēt ar redakcijas sleju. Tāpat kā pirms 10. Saeimas vēlēšanām, Brīvā Latvija piedalīsies priekšvēlēšanu kampaņā ar paaugstinātu darbību, lai vēlētājiem Latvijā un ārzemēs būtu pieejama neatkarīga informācija un viedokļi kas nav financēti no kāda bagātnieka kabatas. Tiks gatavoti speciāli izdevumi ar paaugstinātu metu. Nākamās nedēļās lūdzu no Jums pacietī bu, mīļais lasītāj, lasot arī manas domas par notiekošo vēlēšanu kampaņā.

Tautas nobalsošanā 23. jūlijā piedalījās 689 988 balsstiesīgi pilsoņi (gandrīz 45 procenti) un no tiem par 10.Saeimas atlaišanu balsoja ap 94 procenti balsotāju. Šis iznākums ir viens no daudziem soļiem demokrātiskajā revolūcijā kas jau iesākās 2008. gadā, Vairas Vīķes-Freibergas prezidentūras pēdējos mēnešos. Tajā ekonomiskās krīzes sākuma laikā, caur savām kabatas partijām un spējām korumpēt atsevišķus deputātus un ierēdņus, Saeimu dominēja cilvēki ko es uzskatu vienkārši par valsts nodevējiem. Šos bagātniekus, bijušos čekistus un kādreizējos kompartijas ierēdņus šajās dienās saucam par oligarchiem un viņi ir dominējuši mūsu valsti jau divdesmit gadus.

Šī demokrātiskā revolūcija ir jau tālu ceļu gājusi, sasniedzot daudzus savus mērķus, ieskaitot iznākumu tautas nobalsošanā. Bet uzvara nevar būt, iekams Saeimas deputātu vairākums nenāk no godīgām partijām, kas neseko oligarchu vai Maskavas norādijumiem. Vai varam šoreiz cerēt, ka 11. Saeimas vēlēšanās 17. septembrī sasniegsim šo mērķi? Ar bijušā valsts prezidenta Valža Zatlera ierosināto 10. Saeimas atlaišanu varam pirmo reizi saredzēt un klusi cerēt uz demokrātiskās revolūcijas uzvaru.

Lielākā daļa Brīvās Latvijas lasītāji dzīvo ārpus Latvijas. Tieši šeit varam daudz ko izdarīt, lai sniegtu roku Tēvzemei. Pēc Centrālās Vēlēšanu Komisijas (CVK) datiem, vēlēšanu iecirkņos ārvalstīs nobalsoja 7554 jeb 14,97 procenti no ārvalstīs reģistrētajiem vēlētājiem (un tai skaitā 232 vēlētāji balsoja pa pastu). Kaut ir pamats uzskatīt, ka ārzemēs tautas nobalsošanā izdevās (un paaugstinātais iecirkņu skaits noteikti palīdzēja nodrošināt vēlētāju līdzdalību), ir tomēr tāls ceļš ko iet. Tādēļ, ka ārvalstīs reģistrēto vēlētāju skaits ir daudz zemāks nekā īstenībā ir latviešu ārzemēs, pretī CVK teiktajam varam lēst, ka faktiski tikai balsoja starp 2-5% no iespējamiem vēlētājiem ārzemēs. Šo skaitļa pacelšanu uz 10% būtu jābūt mūsu pirmajam mērķim un ar to varētu nopietni iespaidot nākamo vēlēšanu iznākumu.

Mūsu valstī netrūkst gudru, talantīgu un strādīgu cilvēku kam var paļauties būvēt atjaunotu valsti. Latvijai, pēc visiem pārbaudijumiem pienākās beidzot piedzīvot fizisku un morālu atjaunošanu, kur būtu ne tikai ekonomiska izaugsme bet arī paaugstināta dzimstība un atjaunota ticība savai valstij. 11. Saeimas vēlēšanas varētu tapt par demokrātiskās revolūcijas uzvaras punktu un ilgi gaidītās atjaunošanās sākuma brīdi. Lai tas brīdis netiktu atlikts vēl 3 gadus, tad mums ir jāstrādā! Jāiet balsot, jāmudina citiem balsot, jāpiedalās akcijās kas varētu paaugstināt balsotāju skaitu ārzemēs un jāapkaŗo domu, ka Latvijas atstājušiem nav vairs pienākumu pret savu valsti. Katram savs darbs jādara Latvijas labā – paliek septiņas nedēļas!

Aivars Sinka ir Brīvās Latvijas izdevēju kopas (BLIK) priekšsēdis. Šajā rakstā izpaustās domas ir Aivara personīgie viedokļi, nevis BLIK vai redakcijas viedokļi.


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA