EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Jaunais diasporas vēstnieks Atis Sjanīts: „Iesāktais darbs tautiešu atbalstam ārzemēs tiks turpināts”
72472
Atis Sjanīts

   30.08.2016

 

24. augustā Ārlietu ministrijā notika darba grupas diasporas politikas jautājumos sēde, kuŗā diasporas organizācijām un sadarbības partneŗiem tika prezentēts informātīvais ziņojums par Ārlietu ministrijas aktīvitātēm diasporas jomā no 2013. līdz 2015. gadam. Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Pēteris Kārlis Elferts, iepazīstinot ar paveikto un diasporas aktualitātēm, uzsvēra, ka sadarbība ar diasporu ir viens no prioritārajiem Ārlietu ministrijas darbības virzieniem. Sēdē piedalījās arī jaunais diasporas vēstnieks Atis Sjanīts, kam amatā paredzēts stāties 26. augustā.

 

P.K. Elferts informēja par Ārlietu ministrijas iesaisti diasporas polītikas un starpinstitūciju sadarbības īstenošanā iepriekšējos gados. Vēstnieks atzīmēja ārlietu dienesta padarīto diasporas saiknes stiprināšanai ar Latviju, kā arī aicināja Ekonomikas ministriju turpināt aktīvitātes remigrācijas jomā.

 

Informātīvais ziņojums par Ārlietu ministrijas un diplomātisko konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs aktīvitātēm diasporas jomā ietveŗ informāciju par reālizētajiem projektiem un diasporai sniegto plašo konsulāro atbalstu, tai skaitā 2015. gadā 23 braucieniem ar mobilo pasu darbstaciju uz 33 pilsētām Apvienotajā Karalistē, Īrijā, ASV, Kanadā, Vācijā un Spānijā. Pirmo reizi notika arī braucieni uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Dienvidamerikas valstīm – Venecuēlu, Argentīnu un Brazīliju. Turklāt 2015. gadā Latvijas konsulārās amatpersonas 191 gadījumā nodrošināja nepilngadīgo tiesību un interešu aizsardzību ārvalstīs, īpaši – Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Vācijā un Norvēģijā.

 

Atbalsts sniegts aptuveni 90 projektiem un aktīvitātēm kultūras, izglītības, pētniecības, ekonomikas un sporta jomā Latvijā un ārvalstīs. Ārlietu ministrijas izmantotais kopējais financējums diasporas projektu īstenošanai 2013.–2015. gadā ir 341 711 eiro. Atbalstīto projektu vidū īpaši jāizceļ Pasaules latviešu ekonomikas un innovāciju forums, aktīvitātes jauniešiem Latvijā, Īrijā, Apvienotajā Karalistē un Beļģijā, Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centrs, konkurss par sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas tematiku sadarbībā ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi.

 

Informātīvais ziņojums atspoguļo arī datus par diasporas Latvijas pilsonības un dubultpilsonības jautājumiem, kā arī diasporas un migrācijas procesu izpēti un komūnikācijas platformas stiprināšanu un atbalstu diasporas medijiem. Ar informātīvo ziņojumu var iepazīties ministrijas interneta vietnē ŠEIT.

 

Sēdē tika uzsvērti arī aktuālitātes un nākotnes plāni sadarbības organizēšanai ar diasporu, tostarp 2016. gada 29.–30. decembrī Melburnā, Austrālijā Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) sadarbībā ar Ārlietu ministriju organizētais Pasaules latviešu ekonomikas un innovāciju foruma pirmais reģionālais pasākums ārpus Latvijas, LU Diasporas un migrācijas pētījumu centra darbība, konkurss diasporas mediju atbalstam, diasporas jauniešu pasākumi, kā arī jaunas sadarbības formas un plašāks atbalsts diasporas pasākumiem. Turpmākās aktīvitātes diasporas jomā ietveŗ arī Latvijas valsts simtgadi un diasporas iesaisti, iniciātīvu “Latvijas pēdas pasaulē”, atgriešanās polītiku un pilsoniskās līdzdalības veicināšanu.

 

Sēdes laikā vēstnieks P.K. Elferts savus darba pienākumus nodeva jaunajam speciālo uzdevumu vēstniekam diasporas jautājumos Atim Sjanītam, kas līdz šim bijis Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Turcijā. A. Sjanīts uzrunā apliecināja, ka viss diasporas jomā iesāktais tiks turpināts.

 

Darba grupas sēdē piedalījās PBLA pārstāvniecības Rīgā vadītājs Jānis Andersons un Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs Kristaps Grasis, kā arī pārstāvji no Saeimas, Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latviešu valodas aģentūras, Rīgas domes, Sabiedrības integrācijas fonda, LU Diasporas un migrācijas pētījumu centra, PBLA, Eiropas latviešu apvienības, Zviedrijas latviešu apvienības un portāla www.latviesi.com. Sēdē tika izskatītas arī Kultūras ministrijas šī gada organizētajā diasporas konferencē pieņemtās rezolūcijas, īpašu vērību pievēršot aicinājumam veidot sociāli aktīvo remigrantu nevalstisku organizāciju remigrācijas atbalstam.

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA