EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Atbalstiet Latviju Eiropas Savienībā!
131788

   10.04.2024

 

 

PBLA aicina tautiešus ārpus Latvijas piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās un atzinīgi novērtē vietējās iniciatīvas veidot iecirkņus latviešu centros pasaulē

 

Šī gada 8. jūnijā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, un saskaņā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumu, vēlētāji, kuri dzīvo vai uzturas ārvalstīs, varēs piedalīties, balsojot pa pastu vai vēlēšanu iecirknī.

 

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) aicina tautiešus visā pasaulē piedalīties šajās vēlēšanās un balsot, lai atbalstītu Latviju tās darbā Eiropas Savienības (ES) institūcijās šajos ģeopolītiski sarežģītajos laikos. ES ir nenogurstoši atbalstījusi Ukrainu tās aizsardzības karā pret Krievijas agresiju gan militārajā, gan arī humanitārajā jomā, un tai ir jāturpina šis atbalsts, lai panāktu mieru Eiropā.  Mums diasporā jāpalīdz ievēlēt tādus polītiķus, kas turpinās iestāties par Eiropas atbalsta kursu Ukrainai un tās virzību uz Eiropas Savienību. PBLA uzskata, ka pašreizējā starptautiskajā situācijā ir jāatbalsta Eiropas Savienības vērtībām uzticīgi pārstāvji, un Latvija nedrīkstētu sūtīt uz Briseli polītiķus, kuru lojalitāte Latvijai un rietumvalstu demokrātiskajiem principiem ir apšaubāma. 

 

Mums, latviešiem, kas dzīvo ārzemēs, ir svarīgi atbalstīt šos principus, kā arī tās partijas un viņu pārstāvjus, kas spētu uz Eiropas un pasaules skatuves oponēt Krievijas un tās prezidenta agresīvajiem propagandas vēstījumiem. Latvieši ārzemēs, balsosim un palīdzēsim nodrošināt to, ka varam būt lepni par Latvijas pārstāvjiem Eiropā!

 

PBLA ir gatava palīdzēt latviešiem pasaulē piedalīties šajās vēlēšanās. Mūsu triju punktu plāns ir šāds:

- piedāvāt diasporas vēlētājiem savlaicīgu informāciju par polītisko partiju un to kandidātu platformām;

- palīdzēt izplatīt ziņas par vēlēšanu un pasta balsošanas procesiem diasporā, gādāt, lai būtu sapratne par vajadzīgajiem dokumentiem – derīgu pasi klātienes balsošanai un e-ID vai Latvijas internetbankas pieslēgumu balsošanai pa pastu;

- sadarbībā ar Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK), kā arī, daloties ar mūsu pašu pieredzi, sniegt visu iespējamo atbalstu izveidotajiem un apstiprinātajiem vēlēšanu iecirkņiem ārpus Latvijas.

 

Varam ar prieku ziņot, ka līdz ar iecirkņiem, kas būs izvietoti Latvijas vēstniecībās un diplomātiskajās pārstāvniecībās visā pasaulē, CVK apstiprinājusi 12 iecirkņus, kas izveidoti pēc diasporas sabiedrisko darbinieku ierosmes un ar PBLA un mūsu dalīborganizāciju ALA, ELA, LNAK, LAAJ un DAKLA palīdzību latviešu sabiedriskajos centros ārzemēs.

 

ASV izveidoti trīs iecirkņi – Ņujorkā, Čikāgā un Losandželosā; Apvienotajā Karalistē divi iecirkņi – Bredfordā un Svonzi (Swansea, Whales), Austrālijā – Adelaidē, Kanadā – Toronto, Norvēģijā – Bergenā, savukārt Vācijā četri iecirkņi – Minsterē, Freiburgā, Frankfurtē pie Mainas un Minhenē. Pilnu 12 šo diasporas aktīvistu izveidoto iecirkņu sarakstu ar precīzām adresēm varat redzēt šeit: www.vestnesis.lv 

 

PBLA sekos līdzi jaunākajām ziņām un turpinās sadarboties ar CVK, lai būtu gatavi atbalstīt jūsu dalību Eiropas Parlamenta vēlēšanās 8. jūnijā.

 

Pēteris Blumbergs, PBLA priekšsēdis 

Mārīte Kļaviņa, PBLA priekšsēža vietniece


 

Atpakaļ