EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Uz tikšanos aicina Benjamiņa kundze
127660

   24.01.2023

 

 

Luksemburgas un Frankfurtes latviešu publika mīl teātri un tāpēc šo pilsētu latviešu biedrības - asociācija "Luksemburga–Latvija” un Frankfurtes Latviešu biedrība, jau trešo reizi īsteno kopprojektu, pēc ilgākas piespiedu pauzes atkal vedot uz Luksemburgu un Frankfurti teātra izrādi no Latvijas! 

 

Jau pēc pāris dienām - 29. janvārī Luksemburgā un 30. janvārī Frankfurtē - viesosies Nacionālā teātra aktrise Indra Burkovska, lai kopā ar savu kolēģi Aīdu Ozoliņu un Vācijā dzīvojošo mūziķi Lieni Barons latviešu publiku iepazīstinātu ar vienu no Latvijas pirmās brīvvalsts ietekmīgākajām sievietēm – uzņēmēju Emīliju Benjamiņu.

 

Izrāde ir stāsts par avīžu pārdevēju, kura kļuva par Latvijas pirmo lēdiju - par sievieti, kas ar avīzēm, reklāmām, romāniem un modi uzbūvēja sev karaļvalsti Latvijā. Šī izrāde ir stāsts par mīlestību un varu - no revolūcijas līdz diktatūrām.

 

Izrādes nepiespiesto gaisotni rada aktrise Indra Burkovska. Tēla pārliecinoša iedzīvināšana izdevusies, jo arī pati aktrise ieguldījusi lielu darbu izrādes gatavošanā. „Veidojot izrādi, mēs negājām ierasto ceļu, kad aktieris mācās jau gatavu lugas tekstu. Izrādi ar režisori veidojām etīžu formā, kopīgi meklējot tās lietas, notikumus, frāzes un nianses, kas palīdz izjust un atklāt Benjamiņas personību,” saka I. Burkovska. 

 

Tuvāku informāciju par izrādes norises vietām un biļešu iegādi var atrast abu biedrību mājas lapās: www.latviesi.lu un www.frankfurteslatviesi.lv

 

Izrādes scenārija autore un režisore – Baņuta Rubesa, producente – Laila Baumane

 

Izrādē piedalās mākslinieku kolektīvs: Emīlijas lomā – Indra Burkovska, kalpone Berta – Aīda Ozoliņa, mūziķe – Liene Barons

 

Izrādes "Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam" viesošanos Luksemburgā un Frankfurtē finansiāli atbalsta Pasaules brīvo latviešu apvienība no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas piešķirtā finansējuma par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas nodrošinājumam un latviešu kultūras pieejamībai ārvalstīs.

 


 

Atpakaļ