EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
PBLA valdes sēdes rezolūcija
27720

   05.11.2012

Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes sēdē 2012. gada 26. oktobrī pieņemtās rezolūcijas.

  1. PBLA apsveic un atzinīgi novērtē Latvijas valsts 2013. gada budžetā iekļautos papildu līdzekļus Latvijas jauno ģimeņu atbalstam. PBLA aicina valdību apstiprināt mūsu tautas demografiskās krīzes pārvarēšanu par vienu no Latvijas valsts galvenajām ilgtermiņa prioritātēm, paredzot turpmākos valsts budžetos vismaz 2% no IKP demografijas attīstības programmām. (Adresāts: Ministru kabinets, Ministru prezidents, visas 11. Saeimā iekļuvušās partijas.)
  2. PBLA aicina visu nozaŗu profesionāļus un uzņēmējus Latvijā un ārpus valsts piedalīties Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā, ko 2013. gada 2., 3. jūlijā XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku laikā rīko PBLA un Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kamera (LTRK). PBLA mudina visas mītnes zemju centrālās organizācijas iesaistīties ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu un latviešu izcelsmes profesionāļu un uzņēmēju apzināšanā un uzrunāšanā. (Adresāts: visas latviešu centrālās organizācijas ārzemēs.)
  3. PBLA izsaka lielu gandarījumu par valdības skaidru rīcību pēdējā gada laikā, nostiprinot valdības dokumentos latvisko izglītību bērniem, kas dzīvo ārpus Latvijas, par svarīgu mūsu tautas un valodas turpmākai dzīvotspējai, kā arī uzsveŗot latvisko izglītību ārpus Latvijas par vienu no prioritātēm valsts izglītības politikā. Īpašs paldies konkrētām amatpersonām – no Latviešu valodas aģentūras, Ministru prezidenta biroja, Kultūras ministrijas (KM), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Ārlietu ministrijas (ĀM) – par atsaucību, situācijas izpratni un saskaņotu rīcību šajā jomā. PBLA cer uz turpmāku ciešu un regulāru sadarbību ar IZM un Latviešu valodas aģentūru  - tā, lai diasporai atvēlētie naudas līdzekļi būtu vismērķtiecīgāk  izmantoti izvēlētiem mērķiem. PBLA aicina Latvijas valdību līdzekļu piešķīrumu diasporas atbalsta programmām iekļaut Latvijas valsts pamatbudžetā. (Adresāts: Latviešu valodas aģentūra, Ministru prezidenta birojs, KM, IZM, ĀM.)
  4. PBLA konstatē, ka, trūkstot abpusējam līgumam starp Krievijas un Latvijas izglītības institūcijām, ir apgrūtināta darba vīzas saņemšana skolotājiem no Latvijas, tāpēc Krievijas skolas, kuŗās latviešu valoda ir obligāta latviešu izcelsmes bērniem, sāk zaudēt nepieciešamo nacionāli etnisko komponenti. PBLA aicina Latvijas IZM rūpīgi apsvērt un risināt šo situāciju, kā arī gādāt par latviešu valodas skolotāju savlaicīgu nosūtīšanu uz latviešu centriem Krievijā. (Adresāts: IZM.)
  5. PBLA aicina Latvijas valdību nodrošināt diasporas organizāciju pilnvērtīgu līdzdalību Latvijas valsts izglītības, kultūras un diasporas atbalsta programmās, atceļot ierobežojumus ārzemēs reģistrētu diasporas organizāciju dalībai tajās. (Adresāts: Ministru kabinets.)
  6. Kopš Valsts prezidenta kanceleja pārcēlusies uz Melngalvju namu, Rīgas pils Svētā Gara tornī vairs neplīvo Latvijas valsts sarkanbaltsarkanais karogs, bet tur patlaban ir trīs tukši karoga masti. Latvijas karogam tur ir jābūt, kamēr pastāv Latvija, vienalga, vai ēkā atrodas Valsts prezidenta kanceleja vai ne. PBLA aicina nekavējoties pacelt Latvijas valsts karogu Rīgas pils Svētā Gara tornī. (Adresāts: Valsts prezidents, Ministru prezidents, LR Saeimas priekšsēde.)
  7. PBLA izsludina 2013. gadu par Latvijas Okupācijas muzeja gadu un aicina pasaules latviešu organizācijas un latviešus dāsni atbalstīt Latvijas Okupācijas muzeja iekārtošanu Nākotnes namā, lai tas vēl ilgi stāstītu un atgādinātu patiesību par Latvijas valsts un tautas likteni okupācijas laikā un par okupācijas atstātajām sekām mūsdienu Latvijā un tās sabiedrībā.

 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA