EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Pasaules latviešu jaunatnes seminārs “2x2” atgriežas Vācijā
131650

Rozīte Katrīna Ponne    20.03.2024

 

 

2024. gads pasaules latviešu jaunatnes kustībai “2x2” ir svinību gads, jo šogad tā atzīmē 60 gadu, kopš norisinājās pirmais “2x2” seminārs ASV, 40 gadu, kopš norisinājās pirmais seminārs Vācijā, kā arī 20 gadu, kopš Latvija ir pilntiesīgi atgriezusies Eiropas valstu saimē. Lai to nosvinētu, no 5. līdz 11. augustam Vācijā, Latviešu kultūras centrā “Bērzaine”, norisināsies pasaules latviešu jaunatnes seminārs “Atgriešanās”.


Semināra vadītāja Rozīte Katrīna Ponne aicina piedalīties latviešu jauniešus no visas pasaules: “Divreizdivi ir vieta, kur dzimst mūsu valsts jaunie cilvēki. Tā ir vieta, kur jaunieši apzinās sevi, savu vērtību un vēlmi dzīvot jēgpilnā Latvijas sabiedrībā. Katram semināram ir īpašs nosaukums, un Vācijas pasākumam tas ir “Atgriešanās”, aicinot jauniešus rast atbildi uz jautājumu: “Ko nozīmē atgriešanās pie sevis un pie savām saknēm? Kas ir tas, kur vēlamies atgriezties un doties kā sabiedrība kopumā?””


Jau 60 gadu “2x2” vadības lokā pulcē latviešus, kas ir savas jomas atzīti profesionāļi un brīvprātīgi vada lekcijas jeb ievirzes un projektus jeb darbnīcas. Iesaistītie cilvēki iedvesmo jauniešus, un sniegtās zināšanas ļauj atklāt vēl līdz šim neapjausto par Latviju un latvietību.


“Atgriešanās” programmas vadītājs Jānis Skrebels šo semināru raksturo šādi: “Veidojot kustības “2x2” sešdesmitgades programmu, vēlamies atgriezties pie saknēm un idejām, kas ieliktas kustības pamatos, proti, dot iespēju jauniešiem iepazīt izcilas personības un siet ciešas saites savā starpā. Vācijas seminārā norisināsies lekcijas par kritisko domāšanu, pilsonisko aktīvismu un Latvijas inovāciju pasauli. Savukārt darbnīcās varēs apgūt gan dūraiņu adīšanas prasmes, gan iemācīties dažādas zīmēšanas tehnikas, gan iepazīt ķermeni caur skaņām. Politikas vakarā tiks aktualizēta tēma par 20 gadiem, ko Latvija aizvadījusi Eiropas Savienībā un NATO. Folkloras vakarā atgriezīsimies pie senču dziesmām.”


Par “Atgriešanās” semināra norises vietu ir izvēlēts Latviešu centrs “Bērzaine”, kas atrodas Freiburgā, Vācijā. Nams ir īpaša vietā daudziem pasaules latviešiem, jo tas ir viens no tikai dažiem publiski pieejamiem latviešu īpašumiem Eiropā. Senā māja Cēringenas pilsdrupu pakājē, kas sākotnēji bija paredzēta kā karā cietušo latviešu karavīru mītne, pakāpeniski ir pārvērtusies par viesu namu, kur šodien var iegriezts ikviens ceļinieks. Latvieši šo namu mīļi dēvē par “Mazo Latviju”.


Papildu informācija: www.2x2pasaule.lv/seminari/2x2-atgriesanas 

Atpakaļ