EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Par Minsteres dejotājiem
24438

   14.06.2012

Pirms gada viņas uzstājās tikai trijatā: ar vienu vienīgu deju. Brunčus un padzeltējušas lina blūzes priekšnesumam tika atrastas Minsteres Latviešu centra pagrabā. Šovasar tā jau ir pieklājīga lieluma latviešu tautas deju kopa ar žilbinoši baltiem krekliem un jauniem tērpiem, kas tika iegūti ar Latviešu kopības Vācijā un Latviešu centra Minsterē atbalstu, - Minsteres latvieši sien deju kurpes nu jau arī ārpus Vācijas robežām.

Vēl nesen Minsteres Latviešu tautas deju kopa atgriezās no sadraudzības koncerta Briselē. Jau jūlijā šie dejotāji vedīs dančus un latviešu dejotprieku uz Italijas ielām. No 11. līdz 15. jūlijam Padovas pilsētiņā notiek nu jau 49. Europeade. Pirmais sarīkojums bija 1964. gadā Antverpenē. Tur uzstājās angļi, franči, holandieši un vācieši kopā ar ukraiņiem, dienvidslāviem un poļiem – ar tautām, kuŗas dejoja un dziedāja svešā zemē, nevis savējā. Tāpat kā Minsteres latvieši.

Minsteres tautas deju kopa tika izveidota negaidīti. Tas nebija gadiem ilgi kalts plāns. Nē, tā bija dejotgriba, kas nelika Inesei El Tavilai mieru, līdz viņa izlēma meklēt citus latviešus, kas ar viņu lēks polku – vieglo, trako, kluso. Katru svētdienu Inese El Tavila pulcina pārējos latviešus uz mēģinājumu. Trīs sviedru un prieka pilnas stundas šiem 20 dejotmīļiem ir tīrais nieks. Pirms koncertiem viņi deldē Minsteres Latviešu centra dēļus pat ilgāk nekā trīs stundas. Savam priekam.

Lai financētu braucienu uz Italiju, Minsteres Latviešu tautas deju kopa lūdz  to financiāli atbalstīt, pārskaitot naudu:
Lettische Gemeinschaft in Deutschland e.V.
Postbank Hannover (BLZ 250 100 30)
Konto-Nr. 113 737 301
Mērķis : tautas dejas Minsterē

Inga Tawadrous


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA