EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Latvijas Kultūras dienas sarīkojumos 4. maijā Dublinā
44538

   22.04.2014

 

Latvijas vēstniecība Īrijā sadarbībā ar Latvijas Kultūras dienu Īrijā pastāvīgo rīcības komiteju aicina visus interesentus piedalīties Latvijas kultūras dienā 4. maijā Dublinas vecpilsētā Temple Bar.  Kvartālā „Rīga rotaļājas” kvartālā varēs skatīties, mācīties un latviešu tautas rotaļās piedalīties, tajās  iepazīstot četrus gadalaikus latviešu folklorā. Kvartālā  „Rīga dzīvo zaļi”  rādīs latviešu nostādni, kā padarīt savu pilsētu zaļi domājošu, vecām lietām piešķirot jaunu dzīvi.  Kvartālā kvartālā „Rīga ēd”  „Lielās karotes” stundas  dalībnieks un apmeklētājs varēs izbaudīt unikālus latviešu nacionālos ēdienus – auksto zupu, pelēkos zirņus, desiņas ar sautētiem kāpostiem. Savukārt pārējā laikā varēs baudīt latviešu iemīļotos pīrāgus un plātsmaizes, rupjmaizes uzkodas ar siļķi, kā arī ar speķi.

 

Ikviens Īrijā dzīvojošais tautietis ir aicināts ņemt dalību Kultūras dienas programmā, gan iesaistoties tās organizēšanā, gan apmeklējot notikumus to norises vietā. 

 

Šogad Latvijas Kultūras diena tiek rīkota, svinot „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”, kuŗas ietvaros tiks populārizēta latviešu kultūra un tradicijas. Dublinas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja iepazīties ar amatnieku darbnīcām, kā arī degustēt Latvijas ražotāju pārtikas produkciju. Kultūras dienas apmeklētāji tiks informēti par tūrisma un atpūtas iespējām Latvijā un aicināti iepazīt un apmeklēt galvaspilsētu Rīgu.
Kultūras dienas organizēšanai un sarīkojumiem var sekot līdzi arī vēstniecības mājaslapā: www.latvija.ie un Twitter kontā, kultūras dienas interneta vietnē Facebook.

 

Kultūras diena tiek rīkota ar nodibinājuma Rīga 2014, Ārlietu ministrijas un Dublinas domes, Temple Bar Company, Latviešu biedrības Īrijā, Latvijas ražotāju un vietējo tautiešu kopu, kā arī ar diasporas aktīvistu atbalstu.


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA