EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
„Brīvās Latvijas” izdevēju sēde Rīgā
29489

   12.11.2012

Gadskārtējā laikraksta BRĪVĀ LATVIJA izdevēju kopas (BLIK) sēde notika oktobŗa pēdējā nedēļas nogalē Rīgā.

Vispirms tikāmies sestdienas - 27. Oktobŗa rītā viesmīlīgajā mūsu avīzes redakcijā Ausekļa ielā, pēcpusdienā un nākamajā dienā DVF viesnīcā Radi un draugi. Redakcijā ap galdu sēdējām 11 cilvēki: redaktore Ligita Kovtuna, laikraksta LAIKS īpašniece Dace Rudzīte no ASV, BLIK priekšsēdis Aivars Sinka (DVF) un kopas Anglijas, Vācijas un Zviedrijas pārstāvji: Dzidra Purmale (LNPL), Nils Ebdens (LKV), Andrejs Leimanis (ZLCP) un Vija Freimane (ZLA); Anglijas BL administrātore Sarmīte Janovskis, Dainis Mjartāns (www.brivalatvija.lv un  Jaunais Laiks), finanču padomnieks Pēteris Pētersons (DVF), Aija Ebdene (LKV).

Redaktores pārskats
Aivars Sinka apsveica dalībniekus un vēlēja sekmes darba gaitā. Redaktore Ligita Kovtuna sniedza pārskatu par iepriekšējo gadu un nākotnes plāniem, stāstīja "par labām lietām un ne tik labām". Būtu laiks kaut ko pamainīt: gaida konkrētus ierosinājumus un kritiku. Gandarījums par labo sadarbību ar Daugavas Vanagiem Latvijā un Austrālijā, īpaši par brīveksemplāru sūtīšanu leģionāriem. Brīveksemplārus saņem 219 Latvijas lauku bibliotēkas. Publicitāte Radiem un draugiem ir paldies par atbalstu. Netrūkst rakstītāju; prieks, ka sāk iesaistīties jauniebraucēji. Redakcija pūlas, lai nepieaugtu izdevumi, un pēdējos gados ir panākusi, ka ievērojami ir samazinātas Latvijas Pasta izmaksas.
LAIKA un BL labā sadarbība nodrošinājusi to izdošanu: LAIKS sedz 2/3, BL 1/3 izdošanas izdevumu, tāpēc abiem laikrakstiem ir astoņas kopīgas lappuses... Turpmāk arī Daugavas Vanagu Mēnešrakstu izdos BL  un Laika redakcijā, atbildīgā redaktore Ligita Kovtuna. Tas apstiprina atzinību, ko ieguvusi redaktore un redakcijas darbinieki par profesionālo darbu. Jāvēl Dievpalīgs, redaktorei uzņemoties jaunos pienākumus.

BL saturs
Plašas pārrunas izraisīja avīzes saturs. Izskanēja dažnedažādi viedokļi un ierosinājumi. Ir problēma, ka BL jāapmierina dažādu lasītāju grupu prasības: vecākai paaudzei no pirmās trimdas, vidējai paaudzei, kas dzimusi un izglītojusies mītnes zemēs, un pēdējo gadu jauniebraucējiem no Latvijas. Katrai grupai ir citas prioritātes attiecībā uz saturu: rakstiem par kultūru, analītiskām apcerēm, ātri uztveŗamām aktualitātēm utt., un vai publicēt uz papīra, elektroniskā tīklā vai abos. Abonentu skaitu palielināt izdosies, vienīgi apmierinot dažādās prasības.
Kā atrisināt financēšanu? Jāpārliecina vadošās patvēruma zemju organizācijas un ELA, ka to pienākums ir atbalstīt latviešu preses izdevumu. Kā atzina Dainis Mjartāns (viņš ir arī Nacionālo elektronisko  plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis), neviens Latvijas preses izdevums, kas raksta par kultūru šodien neiztiek bez dotācijām.

Atzinumi
Jāuztur autoru un tematu dažādība. Vajadzīgs struktūrēt gaŗos rakstus, tā sauktos palagus. Bija piebilde, ka interesantus, analitiskus rakstus lasa šā vai tā. Izmantot jaunus tematus, piemēram, par popmūziku. Gaŗlaiko gaŗie sēžu atreferējumi. Vajadzīgs uzlabot attēlu kvalitāti. Izmantot dažādus īsziņu pasniegšanas veidus ātrai uztveršanai.
BLIK arī aicina, kā iepriekšējos gados, dāvināt avīzes abonementu leģionāriem Latvijā (par Ls 34, - gada abonementu).
Savukārt jaunu abonementu draugam iespēja dāvināt ar atlaidi – 130 eiro Vācijā, 1000 kronas Zviedrijā un 90 mārciņas Anglijā
.
BRĪVĀS LATVIJAS nākotne? Atbildi glabā mūsu piederības izjūta –Latvijai vai globālai pasaulei un materiālismam.

Dzidra Purmale,
Aivars Sinka


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA