EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Latvijas Radio un Borisa un Ināras Teterevu fonds sāk jaunu projektu
40554

   03.12.2013

Latvijas Radio un Borisa un Ināras Teterevu fonds sāk jaunu projektu

 

Latvijas Radio sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu sākuši sadarbības projektu Re!Starts, kuŗa ietvaros Latvijas Radioteātris radīs konceptuāli jaunus iestudējumus, organizēs lugu konkursu drāmatiķiem un izstrādās Radioteātŗa ilgtspējas koncepciju.

Latvijas Radio Valdes loceklis Jānis Siksnis uzsveŗ: „Radioteātris ir ļoti īpašs kultūras žanrs, kuŗa lielākā priekšrocība mūsdienās ir spēja operātīvi uzrunāt visplašāko auditoriju, vēstījot par aktuālajām temām šai īpašajā mākslas formā. Šo žanru un jauno projektu saredzu kā lielisku iespēju gūt unikālu pieredzi, strādājot ar radio skaņu, ne tikai kultūras nozares jaunajiem talantiem, bet arī jaunajiem žurnālistiem, kuŗu darbā skaņas izmantošana paveŗ unikālas iespējas materiālu sagatavošanā.”

Ināra un Boriss Teterevi, Jānis Siksnis, Lelde Stumbre

„Radioteātris ir īpašs teātŗa žanrs, kas daudziem no mums ir mīļš kopš bērnības. No vienas puses - radioteātŗa uzburtie tēli un sajūtas pat šobrīd šķiet tik tuvi un reāli. No otras puses – tieši radio formāts spēj veicināt teātŗa kā žanra pieejamību pat visattālākajās Latvijas vietās,” stāsta mecenāte Ināra Tetereva.

Ar  2. decembri katru darba dienas rītu jaunie seriāli skan LR1 ēterā plkst.9.05. Pirmo klausītājiem piedāvāja drāmatiķes  Leldes Stumbres seriālu „Stopētāji” Juŗa Joneļa režijā. Savukārt Latvijas Radio 4 īpašs seriāls krievu valodā šajā pašā laikā skanēs no 27. janvāŗa.

Lai iepazīstinātu jauniešus ar Radioteātri un iesaistītu viņus radioteātŗa žanra attīstīšanā, tiks organizēts jaunatnei paredzētu raidlugu rakstīšanas un iestudēšanas konkurss, veiksmīgākos darbus iestudēs Latvijas Radioteātrī un pārraidīs LR1 ēterā nākamā gada maija beigās. Īpaša uzmanība tiks veltīta jauniem radošajiem spēkiem: drāmatiķiem, režisoriem, skaņu režisoriem sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Projekta aktīvitātēm var sekot līdzi: www.twitter.com/RestartsRT , www.facebook.com/RestartsRT un www.draugiem.lv/restartsrt. Veidotāji aicina paust savu viedokli, iespaidus un idejas par piedāvāto saturu un radošajiem risinājumiem

 

 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA