EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Lai mana balstiņa skanēja tālu
62158

Harijs Valdmanis    24.11.2015

 

17.  novembŗa pēcpusdienā Valsts svētku svinēšanu ievadīja Latvijas vēstniecības rīkotā pieņemšana diplomātiskam korpusam, norvēģu sadarbības personām un vietējo latviešu pārstāvjiem,. Vēstnieks Indulis Ābelis īsā uzrunā sveica viesus un lūdza ar klusuma brīdi pieminēt Parīzes upurus.

 

Ansamblis “Laipa” dziedāja Latvijas un Norvēģijas himnu un pabeidza ar vienu tautasdziesmu.

 

Valsts svētku sarīkojums, ko rīkoja Latviešu biedrība Norvēģijā, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un Kultūras biedrību Norge-Latvija notika sestdien, 21. novembŗa pēcpusdienā, un pulcēja vairāk nekā  150 viesu - latviešua un norvēģus. To ievadīja Ieva Melbārde ar trim Kastaņa skoliņas bērniem, dziedot šī vakara mudes dziesmu, viņiem pievienojās ansamblis “Laipa”. Latviešu biedrības valdes priekšsēdis Kārlis Valdmanis sveica viesus un minēja, ka mūsu balsis skanēja arī Eiropas galvaspilsētā Briselē, Eiropas latviešu Kultūras svētkos,  kur aktīvi piedalījās arī ansamblis “Laipa” un tautas deja kopa “Ziemeļmeita“ . Tad aicināja mūs vienoties mūsu Tautas lūgšanā un Norvēģijas himnā..

 

Vēstnieks Indulis Ābelis īsā, kodolīgā runā salīdzināja situāciju pirms 97 gadiem, kad Latvija pasludināja savu neatkarību, un šodien, uzsverot, ka lai arī mums ir sabiedrotie, tomēr mums pašiem ir jābūt gataviem aizstāvēt savu valsti un savas valsts neatkarību, tāpat kā to darīja Brīvības cīņu dalībnieki toreiz.

 

Programmas turpinājumā jautrā rindā uzstājās gan “Laipa”, gan “Ziemeļmeita” kopā ar Kastanīšiem, gan atsevišķi. Programmas gaitā tika pasniegti Latviešu biedrības Atzinības raksti: talantīgai “Laipas” skanīguma spodrinātājai Dainai Molvikai, nenogurdināmam “Ziemeļmeitas” vadītājam Gatim Ginteram, ilggadējai Kastaņu skolas skolotājai Ievai Melbārdei un kalnos kāpēju vadītājam Jānim Saleniekam. Sarīkojuma vadītājs K.Valdmanis arī minēja, ka mūsu, latviešu, balstiņa šogad ir skanējusi ne tikai šeit un Briselē, - Rīgā notika Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki un Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētki, Sanhosē, Kalifornijā, bija Amerikas latviešu Dziesmu svētki un gan jau vēl kaut kur. Pirmās daļas programa beidzās ar “Ziemeļmeitas” deju Cukai, Nukai.

 

Pēc tam  varējām spirdzināties ar glāzi Rīgas šampanieša, ko sarūpēja vēstniecība, un mieloties ar pašu sanestiem gardumiem.

 

Tad sākās programmas otrā daļa, kur uzstājās dziedošais Dailes teātŗa aktieris Jānis Paukštello un mūziķis un komponists Gaitis Lazdāns. Šajā daļā dejotgribētāji no publikas  varēja dejas solī kājas izvingrināt. Ar mūziku, dziesmām un dejām beidzās lieliskais Valsts svētku sarīkojums.


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA