EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Jauns veids kā iepazīstināt ar Latviju
118667

   22.11.2021

 

 

Aicinām latviešus visā pasaulē virtuāli apmeklēt Latvijas paviljonu izstādē “Expo 2020”, spēlēt spēli un par to pastāstīt saviem ārvalstu draugiem un kolēģiem. Ikvienam interesentam tagad ir iespēja doties virtuālā ekskursijā uz Latvijas paviljonu starptautiskajā izstādē “Expo 2020” Dubaijā un uzzināt par Latviju vairāk, ielādējot savā telefonā lietotni un spēlējot spēli “Explore Latvia Expo 2020”.  Lietotnē iekļautā informācija ir angļu valodā. Latvijas paviljons ir vienīgais, kas piedāvā šādu iespēju.

 

“Izstrādājot virtuālo ekspozīciju un interaktīvo spēli, vēlējāmies uzrunāt arī to auditoriju, kurai nebūs iespējas apmeklēt izstādi “Expo 2020″ klātienē Dubaijā. Šādā veidā ziņu par Latviju spēsim nodot ievērojami lielākam skaitam cilvēku,” saka stāsta Latvijas paviljona “Expo 2020” direktore Inga Ulmane.

 

Bezmaksas biļete uz virtuālo ekskursiju pa Latvijas paviljonu “Expo 2020” Dubaijā ir pieejama tīmekļa vietnē. Savukārt interaktīvo spēli “Explore Latvia Expo 2020” un interaktīvo ekskursiju savā telefonā var lejuplādēt “Google Play” un “App Store”.

 

Spēles koncepcija ir balstīta Latvijas izzināšanā. Spēle sniedz iespēju atraktīvā formā uzzināt jaunus faktus par Latviju un valsts uzņēmumiem. Piemēram, kas saista Latviju ar Venēru un ASV Nacionālo aeronautikas un kosmosa administrāciju NASA? Izrādās, ka Latvijas uzņēmums “Kob Art Design” ir radījis īpašu sensoru NASA automātiskajam Venēras pašgājējam, kas spēj darboties ekstrēmos apstākļos. Tāpat spēlē iespējams uzzināt vairāk par “UAV Factory” ražotajiem bezpilota lidaparātiem, kas tikuši izmantoti radiācijas līmeņa noteikšanai Fukušimā pēc avārijas atomelektrostacijā, un par “Latvijas finieri”, kura produkcija izmantota pasaules augstākās celtnes Burj Khalifa būvniecībā. Spēlē pieminēta arī Latvijas Dziesmu svētku tradīcija un interesanti fakti par valsts vēsturi.

 

Spēlē svarīgs ir kopējais punktu skaits, kurš spēlētāju un viņa valsti ieliek kopējā tabulā, tādā veidā veidojot sacensību ne tikai starp indivīdiem, bet arī valstīm – jo vairāk konkrētas valsts spēlētāju, jo vairāk punktu un augstāks reitings tabulā.

 

Līdz šim Latvijas paviljonu klātienē ir apmeklējuši vairāk nekā septiņi tūkstoši apmeklētāju.

 

“Interese par Latvijas paviljonu ir liela. Cilvēkus uzrunā gan mūsu paviljona koncepts, gan kopējais noformējums. Katru dienu rīkojam 48 piecpadsmit minūšu garus šovus, kuros sniedzam iespēju ikvienam interesentam uzzināt vairāk par mūsu valsti,” teic I. Ulmane.

 

Līdz šim aptuveni 70% apmeklētāju ir Apvienoto Arābu Emirātu pilsoņi un rezidenti – iedzīvotāji no dažādām pasaules valstīm. Pārējie ir “Expo” darbinieki, biznesa delegācijas un tūristi. Lielākā daļa apmeklētāju par Latviju nezina neko. Citādi ir ar uzņēmējiem, kuri uzdod daudz konkrētākus jautājumus un ir pārsteigti, ka Latvijas uzņēmumi ir radījuši tik daudz inovatīvu produktu, īpaši tehnoloģiju jomā.

 


 

Atpakaļ