EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Izstādē "Signet Contemporary Art" atkal latviešu māksliniece
61476

   27.10.2015

 

Izstādi var aplūkot no 7. līdz 29. novembrim

 

Mākslas galerijā Signet Contemporary Art Londonas centrā novembrī  līdzās mākslinieku Sara Sherood, Claire Wiltsher un Rosanne Barr darbiem varēsim iepazīties arī ar latvietes Vitas Džeimsas mākslas darbiem.  Izstādē galvenokārt pārstāvēta ainavas un abstraktā glezniecība.

 

Vitas Džeimsas mākslinieciskā darbība atspoguļo kontrastu starp bērnību Latvijas laukos un pašreizējo pilsētas dzīvi Londonā. Vitas abstraktās gleznas tiecas izpaust dzīves divējādo būtību – vienkāršību iepretim  sarežģītām situācijām, košumu iepretim blāvumam, harmoniju iepretim chaosam.

 

Vitas darbi visbiežāk ir eļļas vai akrila gleznas, bet ir arī darbi jauktā technikā, kā arī kolāžas. Māksliniecei raksturīga uzsvērta precīzitāte, taču biežāk tomēr impulsīvi un enerģētiski gleznošanas manevri gūst virsroku, liekot uzsvaru uz kompozīcijas, gaismas un tekstūras attiecībām.

 

Vita: “Mani interesē vienmēr izaicinājumu pilnā abstrakcija. Es vēlos atklāt jaunus horizontus caur cilvēka, dabas, dzīves, zinātnes, technoloģijas meklējumiem”.

 

Vita atbrauca uz Londonu, lai iestātos un izmācītos mākslas universitātē, tomēr, ieguvusi bakalaura gradu mākslā, pagaidām turpina dzīvot un strādāt Londonā. “Vēlos nostabilizēt savu situāciju mākslas nozarē un tikai tad domāt par atgriešanos dzimtenē, ko noteikti arī darīšu,” saka gleznotāja.

 

Signet Contemporary Art sāka darbību Londonā 2013. gadā,  piedaloties Fulham Palace Art Fair un reprezentējot latviešu māksliniekus Kristīni Luīzi Avotiņu, Kalvi Zālīti, Agniju Ģērmani un citus starptautiskus  mākslas talantus. "Latviešu mākslinieki raisīja  lielu interesi, kā rezultātā turpināju iesākto, organizējot izstādes un mākslas sarīkojumus  Londonā. 

 

Šī gada jūlijā Signet Contemporary Art galerija atvēra  jaunas telpas Londonā, Chelsea rajonā. Atklāšanas izstādē piedalījās arī latviešu mākslinieks Kalvis Zalītis. Signet Contemporary Art mērķis ir atklāt un reprezentēt talantīgus  māksliniekus, dažādus mākslas veidus, kā arī turpināt sadarbību ar latviešu māksliniekiem," stāsta  galerijas direktore latviete Signe Džailza (Giles)”.

 

Galerijas darba laiks:

Pirmdienās slēgts. 

Otrdiena – piektdiena no 11.00 līdz 18.00 

Sestdien un svētdien no 11.00 līdz 17.00. 

Tālr.: +44(0) 20 3105 4820                                  

Kings Road, Chelsea, London, SW3 5UZ

enquiries@signetcontemporaryar.com

www.signetcontemporaryart.com 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA