EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Decembra beigās Rīga kļūs par Eiropas jauno kristiešu galvaspilsētu
74780

Dace Stirāne    06.12.2016

 

Apmēram 15 000 jauniešu decembra beigās ieradīsies Rīgā, lai apmeklētu Tezē Eiropas tikšanās pasākumus, ka arī sagaidītu Jauno gadu. Rīgai tas ir liels izaicinājums, jo visiem jauniešiem jāatrod naktsmājas, un tas nav viegli.   

 

No 29. decembra līdz 1. janvārim vairāki tūkstoši jauniešu pārvietosies pa Vecrīgas ielām un pārveidos Ķīpsalas izstāžu halli, kā arī "Arēnu Rīga" par centrālajām lūgšanas vietām. Mūku kopienas Tezē, Francijā, organizētajā programmā paredzētas ne tikai diskusijas un semināri par ticību, bet arī sabiedrību, politiku, mākslu un kultūru. Viens no kopienas brāļiem korejietis Sins Hanjols skaidro, ka pasākuma mērķis ir savstarpējās solidaritātes un izpratnes veicināšana mūsdienu sabiedrībā.

 

"Jau 39 .reizi gada izskaņā mēs organizējam Eiropas tikšanos dažādās valstīs. Tieši lai izveidotu tiltu starp dažādajām valstīm un to kultūrām. Sevišķi, kad pasaulē norisinās konflikti un karš," paskaidroja Sins Hanjols.

 

Organizatori pašlaik meklē viesģimenes Rīgas pilsētā un tuvākajā apkārtnē, lai varētu piedāvāt naktsmājas svētceļniekiem. Dalībniekiem nepieciešamas vēl 9500 vietas apmēram divu kvadrātmetru platībā, jo viesi līdzi ņems savus guļammaisus. Arī rakstnieks un publicists Otto Ozols aicina neatkarīgi no reliģiskās piederības un valodas barjeras uzņemt dalībniekus, sekojot viņa piemēram.

 

"Tā ir elementāra viesmīlība," uzsvēra Ozols. "Mums pasaulei ir jāparāda, ka mēs tādi esam, jo ne jau reklāma CNN vai spīdīgos žurnālos apliecina valsti vai tautu, bet elementāri cilvēciska attieksme. Un es domāju, ka tas ir ļoti labs vēstījums, ko mēs varam sniegt visai Eiropai. Jo šādas ziņas izplatās, ka viens otram pastāsta. Un man ir svarīgi, ka ir tāds iespaids par Latviju."

 

Tezē kopienai Francijā par godu nosauktā tradīcija atzīmēt Jauno gadu vienuviet aizsākta pirms gandrīz 40 gadiem, kad tikusi dibināta kopiena. Līdz šim pasākuma norisi pieredzējusi Austrija, Šveice, Beļģija, Vācija un Polija. Savukārt Latvija ir pirmā Baltijas valsts, kurā norisināsies tik liela mēroga pasākums.

 

Vairāk informācijas ŠEIT


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA