EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Atbalsts Latviešu bērniem Zviedrijā
62549

Aira Miķelsone, Stokholmas Latviešu skolas valdes priekšsēde    08.12.2015

 

Atsaucoties Eiropas Latviešu apvienības (ELA) un Latviešu valodas aģentūras (LVA) aicinājumam latviešu nedēļas nogales skolām Eiropas valstīs pieteikties 2015. gadā pieejamajam financiālajam atbalstam, Stokholmas Latviešu nedēļas nogales skola arī šogad pieteicās un saņēma financējumu no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas "Valsts valodas polītika un pārvalde". Piešķirtos līdzekļus skola apguvusi projektā paredzētajiem mērķiem – mācību materiālu iegādei, telpu nomai un skolotāju ceļa izdevumu segšanai – nokļūšanai no dzīvesvietas skolā un atpakaļ ar sabiedrisko transportu.

 

Stokholmas Latviešu skolā ir gandarīti par sadarbību ar ELA un LVA un piešķirto financējumu. Stāsta skolas pārzine Ieva Reine: “Ar piešķirto papildu financiālo atbalstu turpinājām īstenot iepriekšējos gados iesākto. Mācību plānos, kuŗus izsūtām skolai katru nedēļu, stabilu vietu ir ieņēmuši tādi priekšmeti kā mūzika, ğeografija, vēsture, latviešu valoda, literātūra un valodas kultūra, vizuālā māksla, dejošana un sports. Pieturamies pie pēdējos gados aizsāktās tradicijas Rīta kopbrīža laikā aicināt Mēneša viesi, tādējadi tuvāk iepazīstot izcilas latviešu izcelsmes kultūras personības. Skola ir arī rīkojusi atsevišķus seminārus un citus pasākumus, aicinot piedalīties plašāku latviešu sabiedrību“. I. Reine piebilst, ka šis ir jau trešais gads Stokholmas latviešu skolas vairāk nekā 60 gadu pastāvēšanas vēsturē, kad skolas darbības nodrošināšanai ticis saņemts financiāls atbalsts arī no Latvijas.

 

Kopumā ar Eiropas Latviešu apvienības (ELA) un Latviešu valodas aģentūras (LVA) starpniecību financiālais atbalsts šogad tika sniegts vismaz 23 latviešu nedēļas nogales skolām Eiropā. Pieejamais financējums visām skolām sasniedza EUR 31 500. Naudu bija iespējams saņemt telpu īres, bērnu apdrošināšanas vai skolotāju ceļa izdevumu segšanai, izmantojot sabiedrisko transportu no dzīvesvietas uz skolu un atpakaļ.

 

Īsi par Stokholmas Latviešu skolu

 

Stokholmas Latviešu skola ir vecāku kooperatīvs, kurā tiek veicinātas un gaidītas visas vecāku iniciatīvas. Skolā sestdienās pulcējas ģimenes ar bērniem no pirmsskolas līdz 14 gadu vecumam ar mērķi apgūt un uzturēt latviešu valodu, kultūras tradīcijas un satikt jaunus draugus. Papildu rēgulārajām skolas biedru iemaksām, ziedojumiem un Zviedrijas Latviešu apvienības (ZLA) piešķirtajam pabalstam, Stokholmas Latviešu skola 2015. gadā atkārtoti pieteicās un saņēma Latviešu valodas ağentūras (LVA) atbalstu diasporas skolām, kuŗu administrēja Eiropas Latviešu apvienība (ELA). Plašāk par nedēļas nogales skolas darbību www.StokholmasLatviesuSkola.se un skolas lapā sociālajā tīklā Facebook

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA