EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Eiropas eksperti Rīgā diskutē par ES autortiesību regulējuma pārskatīšanu
53394
Foto: delimiter.com.au

   26.03.2015

 

Rīga, 2015.gada 26.marts. – 26. un 27.martā Rīgā notiek starptautisks seminārs “Autortiesību izņēmumi un ierobežojumi Eiropas Savienības autortiesību regulējuma pārskatīšanas kontekstā”. Pasākumā piedalās ES dalībvalstu autortiesību eksperti, kas darbojas ES Padomes Intelektuālā īpašuma (Autortiesību) darba grupā, Eiropas Komisijas, Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) un citu organizāciju pārstāvji, kuru kompetencē ir intelektuālā īpašuma jautājumi.


Viena no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm ir Digitāla Eiropa, kas paredz rosināt diskusijas arī par Digitālā vienotā tirgus stratēģiju. Eiropas Komisija stratēģiju plāno publicēt šī gada maijā, un tā  aptvers arī Eiropas Savienības autortiesību regulējuma pārskatīšanu. Atbilstoša tiesību akta priekšlikuma publicēšana ir paredzēta šī gada rudenī.


Līdzšinējās diskusijas liecina, ka viens no būtiskākajiem jautājumiem ir normatīvā regulējuma pārskatīšana attiecībā uz autortiesību ierobežojumiem un izņēmumiem – gadījumiem, kad darbu izmantošana ir atļauta bez autortiesību īpašnieku piekrišanas. Regulējums palīdz rast līdzsvaru starp autortiesību īpašnieku un viņu darbu izmantotāju interesēm.


Starptautiskā semināra mērķis ir ekspertu līmenī diskutēt par autortiesību ierobežojumiem un izņēmumiem ES autortiesību regulējuma pārskatīšanas kontekstā. Seminārā galvenokārt tiks skatītas šādas tēmas:

 

•      dažādu ierobežojumu un izņēmumu atšķirīgā ietekme uz ES Vienotā tirgus darbību;

•      ierobežojumu un izņēmumu tvēruma precizēšana;

•      esošā autortiesību ierobežojumu un izņēmumu saraksta pārskatīšanas nepieciešamība;

•      ierobežojumu un izņēmumu nepieciešamais harmonizācijas līmenis, to pārrobežu iedarbība un savstarpēja atzīšana starp ES dalībvalstīm.


Seminārā ar prezentācijām uzstājas vadošie Eiropas tiesību zinātnieki, paužot viedokli gan par esošā autortiesību regulējuma trūkumiem, gan par labākajiem to risinājumiem.


Semināru rīko Kultūras ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju, un tas ietilpst Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē programmā. Seminārs notiek Eiropas Savienības mājā, Rīgā. 


Ikviens var sekot līdzi semināra norisei angļu valodā tiešsaistē http://eu2015.lv/news/watch-live, kā arī sūtīt savus jautājumus uz e-pastu copyright@km.gov.lv. Iespēju robežās iesūtītie jautājumi tiks uzdoti semināra diskusiju dalībniekiem.


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (2)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA