EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS

Skaistus vasaras saulgriežus un lustīgu līgošanu!


18.06.2018

Tas bija Jāņos, vasaras vidū. Ziedošā daba jautāja ar tūkstoš puķu acīm, un tauta atbildēja ar gavilējošu līgo! Lasīt vairāk ...Vai pirms vēlēšanām Latvijas medijiem var ticēt?


Rīgas Stradiņa Universitātes profesores, Komunikācijas fakultātes dekānes Andas Rožukalnes intervija Sallijai Benfeldei 15.06.2018

Fakts, ka kādam pieder medijs, nav ne labs, ne slikts. Kritērijs, kas palīdz saprast, kāda ir pieejamā informācija, ir mediju īpašnieku caurredzamība. Ja slēptā veidā kādi īpašnieki kontrolē lielu mediju daļu, piemēram, komercradio, vai ir vesels liels interneta vietņu ķekars, tad tas jau padara informatīvo telpu par necaurspīdīgu un ne pārāk uzticamu, samazinās informācijas daudzveidība. Lasīt vairāk ...Kādi esam un kurp iesim?


Sabiedriskā darbiniece un polītiķe Vaira Paegle intervijā Ligitai Kovtunai 12.06.2018

Vaira Paegle: “Piedaloties vēlēšanās, mēs izmantojam mums dotās privilēģijas, izpildām mūsu pienākumus pret Latvijas valsti un vairojam savas polītiskās ietekmes iespējas. Neatdosim Latvijas nākotni naidīgiem spēkiem! Pierādīsim, ka esam na­­cionālas valsts, Latvijas, pilntiesīgi pilsoņi, nevis amorfais “globālais latvietis.” Iesim un balsosim 13. Saeimas vēlēšanās!” Lasīt vairāk ...Par pagājušā gadsimta domāšanu, taisnīgumu un reformām


Polītisko partiju apvienības „Attīstībai. Par!” līdzpriekšsēža Daniela Pavļuta intervija Sallijai Benfeldei 05.06.2018

Domāju, ka Latvijas polītikā ir ne tik daudz nepieciešamība pēc jauniem piedāvājumiem, cik nepieciešamība beidzot izpildīt to, ko mēs esam gaidījuši jau tik daudzus gadus – labāku pārvaldību un taisnīgumu. Ar labāku pārvaldību es domāju modernāku valsti, kuŗa ir vērsta uz 21. gadsimtu, uz nākotni, kas sniedz iedzīvotājiem tos pakalpojumus, par kuŗiem viņi īstenībā maksā. Lasīt vairāk ..."Negribu dalīt – diasporas un Latvijas latvieši"


Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Lielbritanijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē. Baiba Braže intervijā Sallijai Benfeldei 29.05.2018

"Man negribētos dalīt – diasporas un Latvijas latvieši. Mēs visi esam Latvijas cilvēki, mēs visi esam cēlušies no Latvijas. Šodienas pasaulē ir gluži normāli, ja cilvēks kādu laiku dzīvo ārpus Latvijas. Es smejos, ka aizbraukt no Rīgas līdz manai dzimtajai vietai Bārtai gandrīz ir ilgāk, nekā no Rīgas līdz Londonai." Lasīt vairāk ..."Man patīk apzīmējums – globālais latvietis"


Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde intervijā Ligitai Kovtunai 24.04.2018

Vēlos likt ikvienam pie sirds, ka Latvija ir viņu TĒVZEME, lai cik pases būtu viņa kabatā! Un Tēvzemes nākotne ir atkarīga arī no tavas balss. Nav iespējama latvietības turpināšanās, ja TĒVZEMĒ pie varas nav polītiskais spēks, kas iestājas par Latviju kā par nacionālu valsti, par mūsu Satversmē noteiktajām vērtībām – latviešu valodu, latviešu kā pamatnācijas izdzīvošanu fiziski un garīgi, kam savukārt par pamatu ir nacionālā kultūra. Lasīt vairāk ...Aivars Kalējs: „Cienīsim savu zemi un savu himnu!"


Irēna Bērziņa 24.04.2018

Latvijas mūziķu vidū virmo pārdomas, ka Baumaņu Kārļa himna jāmaina, jo vairs neatbilstot mūsdienu mūzikas kritērijiem, prasībām... Tāpēc uz sarunu par un ap mūziku aicināju latviešu ērģelnieku, pianistu, komponistu, izcilu personību latviešu mūzikā – Aivaru Kalēju, kuŗam ir savs viedoklis par mūsdienu un arī ne – mūsdienu mūziku. Lasīt vairāk ...Par Daugavas Vanagiem – vienotiem un darbīgiem


Daugavas Vanagu priekšnieks Gunārs Spodris intervijā „Laikam” un „Brīvai Latvijai” 24.04.2018

Man bija ļoti lielas šaubas, vai varu to uzņemties, jo esmu sevi iesaistījis daudzās lietās, bet – pierunāja. Kandidēju un tiku ievēlēts, un nu esmu sācis darboties. Ikvienā mītnes zemē ir atšķirīga situācija, bet mans uzdevums ir saliedēt Daugavas Vanagus visā pasaulē kopīgā mērķa veikšanai. Lasīt vairāk ..."Latvija ir mūsu kopējais liktenis"


Jaunās konservātīvās partijas (JKP) valdes priekšsēdis Jānis Bordāns intervijā Sallijai Benfeldei 17.04.2018

Jurists, bijušais tieslietu ministrs (2012.-2014.), Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdis Jānis Bordāns Rīgas vēlēšanu apgabalā 13. Saeimas vēlēšanās startēs ar pirmo kārtas numuru un ir partijas nominētais premjerministra kandidāts. Lasīt vairāk ...Priekš citiem darbodamies*, augt pašiem


ALA valdes priekšsēdis, PBLA valdes vicepriekšsēdis Pēteris Blumbergs intervijā Ligitai Kovtunai 17.04.2018

Ārzemju latviešiem jābūt uzmanīgiem un gudriem attiecībā uz to, kā mēs mēģinām ietekmēt procesus Latvijā. Manuprāt daži pārāk mēģina mācīt, kas un kā ir jādara. Mana pieeja ir vairāk orientēta uz dalīšanos ar mūsu “pasaules pieredzi”, lai ALA un PBLA palīdz informēt un skaidrot, kas mūsu mītnes zemēs, ārpus Latvijas, ir labi izdevies un kā tas panākts. Lasīt vairāk ...Latviešiem pasaulē ir jābūt vienotiem


Valsts prezidents Raimonds Vējonis speciālintervijā Tairai Zoldnerei 11.04.2018

"Ir ļoti svarīgi, lai jaunā paaudze apgūst latviešu valodu, turpina un izkopj kultūras tradicijas. Arī diaspora mainās, ir “jaunā” emigrācija un ir “vecā” trimd, ir atšķirīgas intereses. Tomēr ir svarīgi, lai starp šīm dažādajām grupām veidotos sapratne un saskanīgums. Latviešiem pasaulē ir jābūt vienotiem, tas ir svarīgi." Lasīt vairāk ...Ojārs Spārītis: “Latvijas augšupejai ir tikai viens ceļš...”


Irēna Bērziņa 03.04.2018

Valsts Simtgades kopējais budžets tika pieņemts bez gaŗām polītiskām debatēm un ķīviņiem, taču zinātnei šajā 2018. gada budžetā kā bija, tā palika nepietiekams financējums. Lasīt vairāk ...Kāpēc mums jābūt polītiski izglītotiem?


Jurists un polītologs Egils Levits intervijā Sallijai Benfeldei 28.03.2018

"Domāju, ka latvieši, ar atvērtām acīm, bez negātīviem aizspriedumiem paraugoties apkārt, saprot, ka daudz kas jau ir sasniegts un ka ar mērķtiecīgu rīcību vēl labāka valsts ir iespējama. Un pirmais konkrētais, lielais mūsu pilsoņu uzdevums tagad ir – ievēlēt jēdzīgu Saeimu. " Lasīt vairāk ...Kā celsim Nākotnes namu un paši savu nākotni?


Saeimas deputāts Ritvars Jansons (NA) intervijā Ligitai Kovtunai 13.03.2018

Paļaujos uz koalicijas partneriem (Vienotība, ZZS ‒ L.K.), kas vienmēr ir bijuši atbalstoši, atminēsimies, ka kopīgiem spēkiem panācām, lai Nākotnes nama būvatļaujas saņemšana nonāktu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, tātad – valsts kompetencē – pēc tam, kad sadarbība ar Rīgas domes būvvaldi bija kļuvusi nepārvarami problēmatiska. Lasīt vairāk ..."Valsti var izdaiļot ar dziesmām un dejām, bet ne uzbūvēt"


06.03.2018

Eiropas Latviešu apvienības (ELA) vicepriekšsēde Elīna Pinto intervijā Sallijai Benfeldei Lasīt vairāk ...


Arhīvs
2018 (19)   
2017 (40)   
2016 (33)   
2015 (29)   
2014 (33)   
2013 (9)   
2012 (14)   
2011 (12)