Uz sākumu
   
78641

Jāņu festivāls – 2017
Apskatīt komentārus (0)


16.05.2017


 

Lielākās Līgo un Jāņu svinības latviešiem ārzemēs, kas katru gadu pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju, šogad kārtējo reizi notiks Lielbritanijā. Jau sesto gadu pēc kārtas apvienība „Bērzes Strazdi” rīko trīs dienu ilgu brīvdabas un mūzikas festivālu „Jāņu festivāls – 2017”, kas šogad noritēs no 23. līdz 25. jūnijam Anglijas latviešu īpašumā Straumēni.

 

Līgo vakarā, 23. jūnijā, uz festivāla Lielās skatuves priecēs grupa „VIA Sienāži”. Rūdītajiem līgotājiem naktī būs atvērta Mazā skatuve jeb disko telts, kur uzstāsies šlāgergrupa „Viņš un es”. Vakarā un naktī ar jautrām dziesmām un dejām pie pults būs DJ Vento un DJ Erminass.

 

Festivāla galvenās norises dienā, 24. jūnijā, Lielā skatuve (ar tiešraidi) būs šovmeņa Ufo rīcībā, kuŗš līgotājus izklaidēs ar kādreiz populārā radio SWH sarunu un dziesmu Līgo sēta „2 Old Babies” labākajām tradicijām. Kopā ar Ufo Jāņu rītu ielīgos mūzikas grupas „Labvēlīgais tips” mākslinieki un dueta „Karakums” mūziķi Normunds Jakušonoks un Kaspars Tīmanis. 

 

Svētkos mūzicēs arī latviešu šlāgera un kantri mūzikas zvaigznes – grupa „Apvedceļš” un pozitīvā latviešu poproka grupa Gain Fast. Jāņu dienā uz Mazās skatuves koncertēs mūzikas producents un reperis Rassell, dziedātāja Sabīne Berezina kopā ar jauno dalībnieku – dziedātāju Edvardu Griezi.

 

Trīs dienu ilgais mūzikas un kultūras festivāls brīvdabā piedāvā arī daudzveidīgu programmu, kas piemērota visdažādākajām latviešu kopienas pārstāvju gaumēm. Arī šogad ar Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē un Latviešu nacionālās padomes Lielbritanijā financiālo atbalstu notiks kultūrizglītojošā programma ģimenēm un bērniem „Līgo sētas”, kas rūpēsies par Līgo un Jāņu svinēšanas tradiciju iepazīšanu un praktizēšanu. Festivālā darbosies bērnurītu disko ballītes, izklaides un „putu baseins”. Brīvdabas festivālā notiks teātŗa un latviešu kinofilmu izrādes, amatnieku tirdziņš, latviešu tautasdeju, folkloras un mūzikālo kopu priekšnesumi, būs iespēja piedalīties tradicionālās latviešu sporta spēlēs, Jāņu lielā ugunskura kopīgā iedegšanā, apdejošanā un apdziedāšanā.

 

Festivāla biļetes nopērkamas ŠEIT.  Trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā– 30 GBP, ģimenes biļete – 50 GBP. Teltsvietas cena iegādei uz vietas – 5 GBP, dzīvojamās mājas/piekabes – 15 GBP. Bērniem līdz 14 gadu vecumam – ieeja par brīvu. 

 

Vairāk informācijas: www.strazdi.co.uk vai pa tālruni: 07703611883 (Vera Antipova)

 

Laikraksta „Brīvā Latvija” viena gada abonementi! - Tos varēs iegūt laimīgais vinnētājs „Jāņu festivāla – 2017” loterijā, kā arī skolasbērns vai skolotājs no kādas latviešu skoliņas, kuŗu izraudzīs kultūras programmas konkursā.

 

Vēlam veiksmi!

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA
© 2024 websoft.lv

RIETUMEIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Ģertrūdes iela 27
Rīga
LV-1011
Latvija, (Darba laiks - P.,O: 9-17, Pk.: 9-13) +371 67326761
[email protected]