EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Martins Dukurs – divkārtējais olimpiskais vicečempions
42618

   18.02.2014

Martins Dukurs – divkārtējais olimpiskais vicečempions

Skeletonā pamatoti gaidījām kādu medaļu, jo pasaules kausa izcīņas posmos brāļi Dukuri – Martins un Tomass bija sasnieguši lieliskus rezultātus. Viņu sīvākais sāncensis - krievu skeletonists Aleksandrs Tretjakovs tur bija mazāk pamanāms. Izrādījās, ka olimpiadas sacensībās viņš savu trasi pārzina vislabāk par konkurentiem un šo priekšrocību prot izmantot.  

Martins Dukurs pēc diviem braucieniem bija otrajā, bet Tomass - sestajā pozicijā, par pārliecinošu līderi izvirzījās Tretjakovs. Pārsvaru viņš ieguva, demonstrējot lielu ieskrējiena ātrumu.

Kāpēc tā? „Braucieni bija normāli, varbūt startā varēja uzskriet kādu simtdaļu ātrāk,” sarunā ar plašaziņas līdzekļiem izteicās Martins Dukurs. „Ja Tretjakova pārsvars startā nebūtu tik liels, varbūt būtu mazliet vieglāk cīnīties.”

Nākamajos divos braucienos atlika pašam nobraukt maksimāli labi un... gaidīt uz kādu Tretjakova kļūdu. Trešajā braucienā Martins sasniedza labāko brauciena rezultātu un spēja trasē atspēlēt Tratjakova pārākumu startā, no iepriekš iekrātā deficita atgūstot 0,02 sekundes. Līdz ar to pirms beidzamā brauciena Martins Tretjakovam zaudēja 0,54 sekundes. Savukārt Tomass Dukurs sasniedza  piekto labāko rezultātu un pakāpās uz piekto vietu, no trešās pozicijas atpaliekot  0,31 sekundes. Pēdējā braucienā Tretjakovs atkal bija labāks un summā apsteidza Martinu Dukuru par 0,81 sekundi.

Interesanti, ka Tretjakovs visos savos četros braucienos līdz pat sekundes simtdaļai vienādi  veica starta ieskrējienu. Atšķirībā no iepriekšējā un šajā sezonā rādītā citās trasēs Tretjakovs šoreiz savā mājas trasē sākumā iegūto pārsvaru nezaudēja distances laikā un spēja vēl palielināt pārsvaru pār Martinu Dukuru, kas visas sezonas laikā dominēja Pasaules kausa izcīņā.

Tomass Dukurs sacensības beidza ceturtajā vietā, izmantojot amerikāņa Džona Deilija rupjo kļūdu un pakāpjoties no piektās pozicijas. Līdz medaļai Tomasu  šķīra 0,32 sekundes.

Pēc sacensībām Martins Dukurs, nu jau divkārtējs olimpiskais vicečempions, sacīja: „Pirms četriem gadiemVankuverā viss bija manās rokās, pats izlaidu uzvaru un sarūgtinājums bija lielāks. Uz Sočiem braucu ar citādām domām, nedzīvoju illūzijās, ka visus te sakaušu. Mans uzdevums bija veikt  četrus stabilus braucienus un tad skatīties, jo ir tāds faktors kā konkurenti. Es nevaru paredzēt, kādā līmenī viņi startēs.”  Dukurs atzīst, ka nav gaidījis tik lielu Tretjakova  pārsvaru startā, kas Krievijas sportistam ļāva uzvarēt trīs no četriem braucieniem, un arī summā gūt itin pārliecinošu uzvaru.

Valsts prezidents Andris Bērziņš apsveica brāļus Dukurus par labajiem panākumiem skeletona sacensībās, Martinu Dukuru - par sudraba medaļas iegūšanu un novēlēja neapstāties pie sasniegtā, bet un turpināt „tādā pašā uzvaras gājienā arī citos startos”.

Martina un Tomasa tēva un treneŗa Daiņa Dukura secinājumi par neiegūto zelta medaļu skeletonā: „Četros gados ieguldītais darbs un pēdējā laika progress liecināja, ka varam uz ko tādu cerēt. Tomēr diemžēl pirmajā dienā netrāpījām ar slieču izvēli. Bija grūti iedomāties, ka var uztaisīt tik mīkstu ledu. Nebijām tam gatavi, domājot, ka būs aptuveni tāds pats ledus kā treniņos.”

Olimpiskās sudraba medaļas laureātu  Martins Dukuru un ceturtās vietas ieguvēju Tomasu Dukuru lidostā Rīga sagaidīja kupls līdzjutēju un radinieku pulks. Kopā ar brāļiem Dukuriem Rīgā ieradās arī visa skeletona komanda, tostarp Lelde Priedulēna, kā arī slēpotāja Inga Dauškāne.

Divkārtējais olimpisko spēļu sudraba medaļnieks Martins Dukurs izteica pateicību visiem, kas viņu sagaidīja, bet īpaši izcēla savu komandu:

"Milzīgs gandarījums, jūtos ļoti pagodināts, medaļa ir kaklā, bet aiz manis stāv milzīga komanda, kas ieguldījusi pamatīgu darbu, lai man šajā četrgadē būtu vieglāk gatavoties šīm sacensībām. Es domāju, ka ikviens varētu vēlēties šādu komandu. Ta ir mana bagādītba," uzsvēra Martins. Olimpietis  pauda gatavību arī turpmāk cīnīties par vēl labākiem panākumiem.

Olimpiešus Siguldā sagaidīja ar mūzikālu priekšnesumu - "Dzelzs vilks" koncertu, valsts karogiem un plakātiem rokās. Te tapa arī īpaši veidotā Slavas aleja. Stundu pirms pusnakts gaiss nodārdēja un debesis krāsoja salūts.Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA