EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Atklāta vēsturiski izglītojoša tīmekļa vietne dveseluputenis.lv
83809

   30.01.2018

 

5. janvārī ar diskusiju par latviešu strēlnieku lomu Latvijas brīvības izcīnīšanā un par  vēstures mācīšanu skolās tika atklāta tīmekļa vietne dveseluputenis.lv, kas veltīta latviešu strēlniekiem un viņu lomai Latvijas vēsturē. Lapā rodama arī informācija par mākslas filmas Dvēseļu putenis uzņemšanas procesu.  

 

Vietnes sadaļā Laika līnija bagātīgi atainoti vairāk nekā 60 nozīmīgākie notikumi latviešu strēlnieku cīņu gaitās gan pirms Latvijas valsts pasludināšanas, gan Latvijas Neatkarības kara laikā – sākot no 1914. gada augusta, kad sākās Pirmais pasaules kaŗš, līdz pat 1921. gadam, kad jauno Latviju de iure atzina Antantes Augstākā padome un strēlnieki atgriezās mājās. Vietnē iespējams lasīt populārzinātniskā formā veidotus vēsturnieku aprakstus, skatīt vēsturiskus fotoattēlus, kā arī iepazīties ar strēlnieku dzimtu saglabātajām atmiņām par strēlnieku laiku. Katram notikumam piemeklēts arī atbilstošs Aleksandra Grīna romāna fragments. 

 

“1914.–1920. gads ir viens no dinamiskākajiem un sarežģītākajiem periodiem Latvijas vēsturē. Lapā dveseluputenis.lv mēs mēģinām par tā laika notikumiem runāt mūsdienīgi, vienkārši un saprotami pēc iespējas plašākai sabiedrības daļai,” uzsver mājaslapas galvenais satura veidotājs, vēstures doktors Jānis Šiliņš.

 

“Es ticu, ka dveseluputenis.lv kļūs par vietni, kur ielūkoties brīžos, kad sev atgādināt strēlnieku laiku notikumu secību un nozīmi - vai nu tas būtu, lasot šo romānu, skatoties filmu vai apmeklējot Rīgas Brāļu kapus un gribot uzzināt stāstus, kas slēpjas zem uzvārdiem uz kapu plāksnēm. Ceru, ka šī vēsturiskā platforma būs vienmēr dzīva un cilvēki neļaus savu vecāku un vecvecāku stāstiem pazust, turpinot ar tiem dalīties šajā vietnē, lai tie saglabātos no paaudzes paaudzē,” par projektu stāsta filmas „Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs.

 

Viena no projekta idejas autorēm Ingūna Rībena uzsvēra: “Lai mēs spētu orientēties noteiktā apvidū, izmantojam karti. Šo interneta vietni var pielīdzināt Latvijas valsts tapšanas vēstures ceļakartei, turklāt tā ļauj labāk izprast filmas “Dvēseļu putenis” sižetu. Mājaslapa uzrunā gan ar pārliecinošiem faktiem, gan emocionāli – tur sastopam arī šodienas cilvēkus, kuri iejutušies strēlnieku lomā filmas uzņemšanā vai kurus ar strēlnieku laikmetu saista paaudžu ģimeniskās saites.” 

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)



atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA