EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS

"Ikviena pilsoņa godalieta ir atbalstīt savu valsti."


Latvijas Valsts prezidents Egils Levits intervijā Ligitai Kovtunai 17.09.2019

Valsts tēls ir svarīgs, bet primāra ir reālitāte, proti, pilsonim ir jāpiedalās savas valsts līdzveidošanā. Tēls rodas, izejot no reālitātes. Līdzveidošana, savukārt, ir vēlme un sapratne, ka pilsoņa godalieta ir atbalstīt savu valsti. Varbūt nepietiekami daudz cilvēku to izprot, un te atkal ir darbs medijiem. Mēs visi taču esam ieinteresēti, lai mūsu valsts būtu spēcīga. Lasīt vairāk ...Vai Rīgā būs kā Neapolē?


Kārlis Streips 17.09.2019

Taču ierastajā atkritumu izvešanas sāgā kontekstā šogad ieskanējās jaunas nianses, proti, jau labu laiku ar atkritumu apsaimniekošanu Rīgā ir nodarbojušies četri uzņēmumi, taču pirms kāda laiciņa Rīgas pašvaldība paziņoja, ka no 15. septembŗa to darīs nevis četri, bet gan tikai viens uzņēmums ar nosaukumu Tīrīga. Lasīt vairāk ...Ne katru konfliktu var "iesaldēt"


FRANKS GORDONS 17.09.2019

No 1990. līdz 1994. gadam plosījās karš starp Armēniju un Azerbaidžānu Kalnu Karabachas dēļ. Bojā gajušo skaits abās pusēs sasniedza 16 tūkstošus. 1994. gadā tika noslēgts pamiers. Kopš tā laika abpus pamiera līnijai reizumis „uzliesmoja” spēcīgas apšaudes, taču polītiskā situācija būtībā nemainījās. Lasīt vairāk ...Kāds sakars tautas skaitīšanai ar latviešu valodas likteni?


Demografs Ilmārs Mežs par latviešu valodas apdraudējumu intervijā Sallijai Benfeldei 10.09.2019

Ilmārs Mežs: "Mūsu valstij nav citas jēgas, kā latviešu valodas un kultūras pastāvēšana arī nākotnē” Lasīt vairāk ...Sveicam un lepojamies!


10.09.2019

Pirmo balvu par mūža ieguldījumu ārlietās pasniedz Ainai Nagobads-Ābolai Lasīt vairāk ...Skandals liels, skandals pieaugošs


Kārlis Streips 10.09.2019

Korupcija mūsu pasaulē ir nopietna sērga. Ik gadu pretkorupcijas un atklātības organizācija Transparency International laiž klajā pētījumu par korupcijas uztveri katrā no 180 valstīm. Tas neliecina par korupciju kā tādu, bet gan par to, cik lielā mērā uzņēmēji un iedzīvotāji katrā valstī uzskata, ka tāda ir. Lasīt vairāk ...Aicina ārvalstīs dzīvojošos Latvijas radošos profesionāļus piedalīties aptaujā par sadarbības iespējām


10.09.2019

Līdz 27. septembrim Eiropas Latviešu apvienība (ELA) un Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina piedalīties aptaujā, kuŗas mērķis ir pirmo reizi apzināt ārpus Latvijas dzīvojošu radošo profesiju pārstāvju viedokli par darba iespējām mītnes zemē, sadarbības pieredzi ar Latviju un citiem jautājumiem. Lasīt vairāk ...„Izglītība dzīvē ir vissvarīgākais!”


Vita Diķe 10.09.2019

Vītolu fonds 750 Latvijas studentiem izmaksās stipendijās 1,4 miljonu eiro apmērā Lasīt vairāk ..."Latvietība ne vienmēr ir viegla"


Ieva Freinberga 03.09.2019

Izšķirošais brīdis pienāca, kad man bija trīspadsmit gadu un vajadzēja izvēlēties – būt latvietei vai ne – ne aizmirst, bet noliegt, ka tā būtu daļa no manas identitātes. Taču man bija viena jauka tante, un viņa teica – nē, tu esi latviete! Tā, pateicoties viņai un saviem pusaugu draugiem, kas trīspadsmit gadu vecumā man bija ļoti svarīgi, esmu palikusi latviete. Un tie draugi vēl arvien man ir ļoti tuvi. Tomēr pamats visam ir omīte, kas ar mani pavadīja daudz laika un runāja latviski. Lasīt vairāk ...